6. závod Českého Poháru Large Scale

6. závod Českého Poháru Large Scale

Tak a je to za námi. Dva závody, které jsme pořádali v rámci ČPLS na naší dráze pro rok 2016, jsou minulostí.

24.9. se jel u nás 6. závod ČPLS

Počasí nám přálo a vše slibovalo, že to bude vydařený závodní den. Ranní rosa dráhu navlhčila a proto se po celý den moc neprášilo, i to přispělo k příjemnému dni.

Pravděpodobně vlhkost kolem přívodního kabelu smyčky zapříčinila občasné nepočítání kol. Hlavně u Martina Končela. Podařilo se chyby vyhledat a opravit, tak jsme závod dokončili celkem v poklidu. ( Tak mi to nedalo a jel jsem na dráhu zjistit stav smyčky a ostatních věcí okolo. Zjistil jsem, že vodotěsná el. krabička nebyla vodotěsná a spíše vytvořila koupaliště pro spoje a elektrické součástky. Proto byl signál oslaben a ztrácel se někde do země. Tak na příště víme co a jak a jak tomu předejít.)

Počet závodníků, který přijel na závod do Mníšku byl na hranici pořádání a situace kolem závodů, co se týká počtu závodníků je letos všeobecně na nízké úrovni. Nevím co je příčinou, možná peníze, čas, atd … ale určitě to je nepříjemné pro pořadatele závodů. Nevím co bude dál, třeba se jedná o špatný rok 2016 a příští rok se vše vrátí aspoň do průměru loňského roku.

Ale jak to u nás vlastně dopadlo?

Baja Cup

  1. Milan Let
  2. Jaromír Kazda

img_3691

4WD

  1. Milan Roubínek
  2. Václav Jára

img_3692

2WD

  1. Martin Končel
  2. Radek Bambula
  3. Vlastimil Šmolík

img_3696

Fotky ze závodu jsou ZDE

Výsledky závodu jsou ZDE